Awaria maszyny – co robić?

Każde urządzenie mechaniczne ma swoją określoną żywotność. Maszyny używane na przemysłową skalę zużywają się podczas pracy, dlatego ważny jest ich serwis. Zepsute urządzenie zawsze równa się przestojem w produkcji, a to strata dla całej firmy! Czy można zapobiec awariom?

Maszyny wymagają ciągłego nadzoru. Każdorazowa awaria to ogromne straty dla firmy. Wśród części, które najczęściej ulegają uszkodzeniu, są filtry powietrza, wydechy, układ napędowy czy łańcuchy transportowe.

Profilaktyka jest najważniejsza!

Wszystkie usterki czy awarie wiążą się dużymi kosztami i wyłączeniem ich na jakiś czas z produkcji. Można poddawać urządzenia regularnym kontrolom, czy nadzorowi w trakcie pracy. Niestety, nie zawsze możliwe jest to, aby zapobiec usterce. Najlepszym pomysłem jest postawienie na profesjonalistów, którzy w odpowiedni sposób zajmą się twoimi maszynami pakującymi. Warto wybrać właśnie taki serwis.

Przeglądy okresowe – klucz do sukcesu

W dbaniu o maszyny pakujące liczy się regularność. Systematyczne przeglądy serwisowe będą zdecydowanie lepszym wyjściem, niż przeprowadzane dorywczo – pozwolą one bowiem na bieżąco monitorować stan urządzeń i zapobiegać ewentualnym usterkom. Specjaliści sprawdzą stan podzespołów i zadecydują, jakie zabiegi należy przeprowadzić. Będą w stanie również dokonać selekcji ewentualnych działań na pilne i takie, które można odłożyć w czasie. Ponadto, w trakcie takiego przeglądu technicy optymalnie wyregulują maszynę.

Odpowiednie szkolenia

Do każdego urządzenia jest dołączona instrukcja obsługi. Pracownik przed włączeniem maszyny powinien się z nią bezwzględnie zapoznać. Jednakże – czy to wystarczy? Samo zapoznanie się z instrukcją to dopiero podstawa, która jest potrzebna, aby zdobywać dalszej informacje. Nic nie równa się z przyswajaniem wiedzy wraz z doświadczeniem. Poprawne korzystanie z maszyny przedłuży okres jej działania. Oprócz tego, doświadczony i wyedukowany pracownik zauważy kiedy dzieje się coś niepokojącego maszyną. Szybka i sprawna pomoc na pewno skróci czas napraw!

Mielec Serwis – niezawodny serwis maszyn pakujących

Mielec Serwis to firma specjalizująca się w naprawach maszyn pakujących. O jej dorobku świadczy już samo 20-letnie, bogate doświadczenie. Technicy Mielec Serwis są dyspozycyjni 24 godziny na dobę, cztery dni w tygodniu, co pozwala na szybką reakcję na nawet najbardziej niespodziewany problem. Ponadto, Mielec Serwis udziela również konsultacji telefonicznych, które usprawnią najprostsze działania związane z dbałością o maszyny. Na wszystkie swoje usługi firma ta udziela gwarancji.

Więcej informacji można znaleźć na witrynie internetowej pod adresem: mielecserwis.pl