Co można taniej kupić w lombardzie?

Lombardy znowu zyskują na popularności. Nie kojarzą się już z podejrzanymi miejscami, do których strach chodzić, jest nawet grupa osób, które regularnie odwiedzają lombardy w poszukiwaniu ciekawych przedmiotów. Jakie rzeczy można tam znaleźć?

Nie tylko biżuteria

Pierwsze skojarzenie z lombardem to oczywiście biżuteria. W lombardach to bardzo popularny towar, i rzeczywiście przystępny cenowo, a do tego oryginalny – właśnie w lombardach jest więcej nietypowych ozdób, całkiem innych od kolekcji w modnych sklepach jubilerskich, zdarzają się także okazy o wartości historycznej.

Biżuterii jest sporo, ale nie tylko ona tworzy ofertę lombardu. Do lombardów często trafiają zegarki, zarówno te nowoczesne, jak i zabytkowe. Można tu znaleźć smartfony różnych marek, telewizory, laptopy, tablety, są i bardziej oryginalne sprzęty, jak krótkofalówki, urządzenia medyczne czy broń sportowa.

Dużą część oferty stanowią elektronarzędzia, w większych lombardach kupić można instrumenty muzyczne, sprzęt sportowy, nawet duże AGD, zabytkowe meble czy wartościowe dzieła sztuki. Niekiedy trafiają się naprawdę dziwne rzeczy, ale jeśli tylko mają one jakąś wartość i są chętni na ich zakup, lombard nie robi problemu z ich przyjęciem i wystawieniem na sprzedaż.

Jak kupować w lombardzie?

Wygląda to jak w zwykłym sklepie, klient wybiera interesujący go przedmiot, płaci i zostaje jego właścicielem. Każda transakcja jest potwierdzana paragonem, więc nie trzeba się obawiać o to, że ktoś zakwestionuje nasze prawo własności do danej rzeczy.

Coraz więcej lombardów, jak na przykład www.lombardexpres.pl, decyduje się na sprzedaż internetową. To wygodne rozwiązanie, bo można bez wychodzenia z domu kupić coś atrakcyjnego z placówki w innym mieście – towar jest dostarczany do klienta kurierem, jak przy innych zakupach online.

Czy w lombardzie jest taniej niż w innych miejscach?

Trudno to ocenić, ponieważ wartość używanych przedmiotów zależy od wielu czynników – jak stara jest to rzecz, czy jest w pełni sprawna, jakie ma wady, jak długo da się jeszcze z niej korzystać, etc. Rzeczy w podobnym standardzie, jak na przykład dwa dwuletnie, działające tablety tego samego producenta, będą w zbliżonych cenach, ale lombard ma tę zaletę, że nie wycenia przedmiotów sentymentalnie – prywatne osoby sprzedające swoje rzeczy zwykle oczekują wyższej stawki.