Czym jest biuro wirtualne i jak z niego korzystać?

Zastanawiasz się, czym jest tzw. wirtualne biuro i w jaki sposób można z niego korzystać? Zależy Ci na zmniejszeniu kosztów prowadzenia firmy i chcesz dowiedzieć się, jak możesz to zrobić? Sprawdź, czym jest usługa biura wirtualnego oraz na czym ona dokładnie polega.

Czym jest wirtualne biuro?

Wirtualne biuro jest usługą oferowaną przez niektóre biura rachunkowe. Polega ona na wynajmowaniu adresu przedsiębiorcom, którzy zdecydowali się na pracę zdalną lub tych, niemogących sobie pozwolić na wynajęcie żadnego lokalu z powodów finansowych. Taki adres jest potrzebny najczęściej podczas rejestracji firmy w urzędzie. Dodatkowo niektóre oferty wirtualnych biur umożliwiają również obsługę poczty przychodzącej oraz skorzystanie z pomocy biurowej, do której należą między innymi drukowanie czy skanowanie. Przedsiębiorcy, którzy zdecydowali się na wirtualne biuro, mają również możliwość przechowywania w danym miejscu swojej korespondencji wraz z dochowaniem tajemnicy poufności. Adres można umieścić między innymi na:

  • wizytówkach firmy,
  • stronie promującej dane przedsiębiorstwo,
  • umowach z kontrahentami.

Jak korzystać z usługi biura wirtualnego? 

Aby skorzystać z usługi biura wirtualnego, należy znaleźć na polskim rynku firmę, która posiada w swojej ofercie taką możliwość. Bardzo często są to biura rachunkowe, które proponują dodatkowo opcję konsultowania różnego rodzaju działań biznesowych i pozwalają na korzystanie z pełnej obsługi księgowej. Tak holistyczne podejście do spraw finansowych i działań biznesowych zapewnia prawidłowy rozwój przedsiębiorstwa i minimalizuje ryzyko popełnienia błędu, mogącego się przyczynić do upadku firmy. Z wirtualnego adresu, a także doradztwa ze strony profesjonalnych księgowych można skorzystać w firmie M&B Biuro Rachunkowe.

Wirtualne biuro – dlaczego warto?

Korzystanie z biura wirtualnego posiada wiele korzyści. Prawidłowe funkcjonowanie przedsiębiorstwa to tylko jedna z nich. Wielu właścicieli firm decyduje się na założenie wirtualnego adresu ze względu na wygodę oraz chęć zaoszczędzenia pieniędzy. Posiadanie adresu firmy bez konieczności wynajmowania drogiego lokalu w centrum miasta powoduje, że pozostałe pieniądze można przeznaczyć na rozwój innych obszarów przedsiębiorstwa. Wirtualne biuro jest więc idealnym rozwiązaniem dla:

  • freelancerów,
  • osób, które chcą zachować prywatność,
  • przedsiębiorców, którym zależy na posiadaniu atrakcyjnego dla klientów adresu,
  • właścicieli firm, mieszkających za granicą.

Poza tym, że adres biura wirtualnego podnosi prestiż danego przedsiębiorstwa, to zapewnia on także możliwość korzystania z obsługi poczty przychodzącej oraz jej przechowywania. Jest to jedna z najbardziej atrakcyjnych opcji dla wszystkich przedsiębiorców, chcących zaoszczędzić na prowadzeniu firmy, zwłaszcza na samym początku jej rozwoju. Wirtualne biuro może być traktowane jako wydatek i jest bardzo często wpisywane w koszty ponoszone przez przedsiębiorstwo. Dzięki temu zmniejsza się podatek dochodowy, jaki należy odprowadzić w odpowiednim czasie do urzędu skarbowego.

Ile kosztuje wirtualne biuro?

Koszty biura wirtualnego są zależne od wielu czynników. Do najważniejszych z nich należą między innymi lokalizacja danego adresu oraz doświadczenie i prestiż biura rachunkowego. W cenę wliczane są również potrzeby klienta, decydującego się na skorzystanie z tej opcji oraz liczba dodatkowych usług, z jakich chce on skorzystać. Koszt biura wirtualnego powinien być dostosowany do jakości usług, tak aby zapewniał jak największy wzrost danemu przedsiębiorcy.