Czym są listwy wibracyjne?

Listwy wibracyjne to urządzenia bardzo pomocne w pracach budowlanych. Ich zadaniem jest zagęszczanie, wyrównywanie i wygładzanie cienkich warstw betonu. Mają zastosowanie między innymi przy wylewkach i stropach. Jak działają i jakie są ich rodzaje?

Przeczytaj nasz artykuł i dowiedz się:

  • listwa wibracyjna – do czego służy?
  • listwa wibracyjna spalinowa, elektryczna czy pneumatyczna – jaki produkt wybrać?
  • gdzie kupić listwy wibracyjne spalinowe?

Kompletna Listwa Wibracyjna Technoflex Vifoh Honda Gx25 Z Profilem 3.0 M

Czym jest listwa wibracyjna?

Listwy wibracyjne to narzędzia budowalne zbudowane tak,  aby przenosiły wibracje na warstwy betonu takie jak wylewki i stropy. Są one napędzane napędem zintegrowanym lub zewnętrznym. Napęd ten może być elektryczny, spalinowy lub pneumatyczny. Listwy wibracyjne mogą być kompletne lub składać się z modułów, czyli napędu i samej listwy.

Listwy wibracyjne dzielimy na rozsuwane (dwuprofilowe – do zgarniania i zagęszczania), pływające (do wyrównania i wygładzania betonu), a także ściągające (do rozprowadzania betonu, sciągania nadmiaru, wyrównania powierzchni i zagęszczania).

Jednym z najczęściej wybieranych rozwiązań na rynku są kompletne listwy wibracyjne spalinowe.

Listwa wibracyjna spalinowa, elektryczna czy pneumatyczna? – zalety i wady

Listwa wibracyjna spalinowa może pracować w miejscach bez dostępu do prądu. Jej atutem jest również brak kabla, który mógłby nas ograniczać podczas pracy. Jednak do bardziej zaawansowanych prac lepsza może okazać się listwa wibracyjna pneumatyczna. Z kolei w bardzo małych pomieszczeniach lepszy może się okazać silnik elektryczny. Dlatego też warto przez zakupem lub wypożyczeniem sprzętu dobrze zastanowić się, jakiego rodzaju produkt będzie odpowiedni dla naszych potrzeb. Pozwoli nam to uniknąć późniejszych problemów. Można także zaczerpnąć pod tym kątem porad w Internecie (na przykład na blogach branżowych jak https://www.norwit.pl/blog).

Kompletna Listwa wibracyjna Altrad Belle MIDI SCREED 200 GX25

Listwa wibracyjna spalinowa – gdzie ją kupić?

Jeżeli potrzebujemy listwy wibracyjnej do naszej pracy, najlepiej zainwestować w profesjonalny sprzęt dobrej jakości od sprawdzonego dostawcy. Jednym z nich jest sklep internetowy Norwit.pl. Posiada on w swojej ofercie produkty renomowanych producentów listew wibracyjnych, takich jak Technoflex i Altrad Belle. Znajdziemy tam kompletne listwy wibracyjne spalinowe o różnych parametrach.

Jednym z najpopularniejszych produktów na Norwit.pl jest listwa wibracyjna VIFOH Honda GX25 firmy Technoflex. Wyposażona jest w silnik marki Honda, posiada ona bardzo mocny napęd i charakteryzuje się wysoką częstotliwością wibracji – 8000 wibracji/min. Sprawdza się doskonale podczas wykonywania posadzek przemysłowych czy wibrowania stropów.

Drugim interesującym produktem z oferty listew wibracyjnych spalinowych jest listwa Altrad Belle MIDI SCREED 200 GX25. Posiada ona unikalną funkcję zmiany kąta nachylenia, co znacznie zwiększa wygodę pracy z urządzeniem. Dodatkowo wytłaczany profil aluminiowy zwiększa wydajność pracy, a głowica pozwala pracować w obu kierunkach. Dzięki temu zagęszczanie i wygładzanie betonu przebiega szybko i efektywnie.

Jeżeli jesteśmy małą firmą, albo listwa wibracyjna spalinowa potrzebna jest nam tylko okazjonalnie, warto poszukać ofert najmu sprzętów budowlanych. Na rynku można znaleźć wiele ofert pozwalających wybrać różny okres najmu sprzętu, który akurat jest nam w danej chwili potrzebny.