Dlaczego odradzamy pójście na ugodę z ubezpieczycielem

Wiele osób poszkodowanych, których samochody zostały uszkodzone na skutek wypadku komunikacyjnego – decyduje się na ugodę z firmą ubezpieczeniową, aby móc otrzymać pieniężne zadośćuczynienie za powstałe szkody. W końcu dodatkowe środki są często bardzo potrzebne, aby móc naprawić pojazd lub kupić nowy – w obecnych czasach bardzo trudno funkcjonować bez własnego środka transportu. Okazuje się jednak, że zdecydowana większość ubezpieczycieli wykorzystuje niewiedzę i bezradność osób poszkodowanych, przez co znacznie zaniża wypłacone świadczenia, które absolutnie nie są adekwatne do powstałych uszkodzeń. W wielu sytuacjach ofiary wypadków nie mają już ani siły, ani czasu, aby podejmować walkę z przedstawicielami firm ubezpieczeniowych i właśnie dlatego zgadzają się na niekorzystne dla nich warunki.

Warto walczyć o odpowiednią kwotę ubezpieczenia!

W żadnym wypadku nie należy odpuszczać i wierzyć przedstawicielom firm ubezpieczeniowych. Już w momencie oszacowania poniesionych strat i wyceny kosztów naprawy zniszczonego pojazdu, należy brać sporą poprawkę na przedstawione przez firmę wartości. Najlepiej samodzielnie poprosić zaprzyjaźnionego mechanika o kosztorys niezbędnych napraw lub skorzystać z usług profesjonalnej firmy, która zweryfikuje, czy sporządzona przez przedstawiciela agencji wycena jest obiektywna, czy może jednak pracownik działał na niekorzyść osoby poszkodowanej. Warto podkreślić, że nawet po uzyskaniu świadczenia, wciąż można podjąć kolejne rozmowy z przedstawicielem agencji – tak naprawdę uczestnicy kolizji drogowej mają na to aż 3 lata od konkretnego zdarzenia. Doświadczona firma zewnętrzna może w imieniu klienta podjąć się przeprowadzenia ponownych negocjacji w kwestii wypłaconych świadczeń, po dokładnym przeanalizowaniu konkretnej sytuacji i ocenie wszelkich kosztów, które poniósł klient w związku z naprawą samochodu.

Chcesz odzyskać pieniądze od razu? Skorzystaj z opcji odkupu ubezpieczenia

Bardzo często walka z ubezpieczycielami trwa naprawdę długo i może ciągnąć się latami, a także wiąże się z rozprawami w sądzie i stratą pieniędzy na prawników. A przecież obecnie sprawny samochód jest wręcz niezbędny do normalnego funkcjonowania na co dzień i dojeżdżania do miejsca pracy. W takich sytuacjach można rozważyć specjalną ofertę, która polega na odkupieniu przez zewnętrzną firmę wszelkich praw z tytułu odszkodowania OC. Usługa jest bezpłatna, a gwarantuje ponowne przeliczenie należnego świadczenia i jego natychmiastową wypłatę. Klient zyskuje nie tylko dodatkowe pieniądze, ale przede wszystkim spokój w kwestii wszystkiego, co wiązało się z wypadkiem. Jeśli chodzi o formalności i próby odzyskania pieniędzy bezpośrednio od instytucji ubezpieczeniowej (również na drodze sądowej), to tym zajmuje się już określona firma, która odkupiła odszkodowanie.