Elektronarzędzia ogrodowe – jakich potrzebujesz?

Planujesz kupno domu z ogrodem? A może masz już własną działkę, korzystasz z tradycyjnych narzędzi ogrodowych i chcesz wzbogacić własny warsztat o nowoczesny sprzęt? Elektronarzędzia ogrodnicze to również świetny pomysł na udany prezent dla bliskich, mających pod swoją opieką kawałek ziemi. W poniższym artykule przedstawiamy zalety korzystania ze sprzętu elektrycznego, a także podpowiadamy, które narzędzia cieszą się największą popularnością i gdzie warto ich szukać. Zapraszamy do lektury.

Dlaczego warto korzystać z elektronarzędzi ogrodniczych?

Elektronarzędzia to mobilny sprzęt wyposażony w silniki elektryczne. Zasilane są akumulatorami lub bateriami. Dlaczego warto z nich korzystać podczas prac ogrodowych?

Przedstawiamy zalety korzystania z elektronarzędzi ogrodowych:

  • pełna swoboda ruchu podczas wykonywanej pracy,
  • niezależność od źródeł zasilania zewnętrznego,
  • wygodna obsługa,
  • łatwość pracy w małych pomieszczeniach,
  • płynność pracy,
  • zwiększona szybkość pracy.

Najczęściej stosowane elektronarzędzia ogrodnicze

Jednymi z najczęściej kupowanych elektronarzędzi ogrodowych są nożyce, kosiarki, pilarki, wiertarko-wkrętarki, szlifierki i wyrzynarki. W tym artykule chcemy skupić się głównie na nożycach i pilarkach oraz ich rodzajach.

Nożyce do żywopłotuNożyce elektryczne do żywopłotu

Myśląc o zakupie nożyc ogrodowych, warto zaopatrzyć się w nożyce do żywopłotu akumulatorowe. Dzięki długiemu czasu działania akumulatora świetnie sprawdzą się przy większych pracach ogrodowych. Będą jednocześnie bardzo wygodnym narzędziem do drobnych zadań. Na rynku dostępne są nożyce elektryczne o różnej długości listwy tnącej. Najczęściej jest to 51,41 lub 60 cm. Można też pokusić się o zakup wielofunkcyjnych nożyc ogrodowych takich jak np. akumulatorowe nożyce 2 w 1 do trawy i żywopłotu.

Pilarki 

PilarkaDrugim bardzo często kupowanym elektronarzędziem ogrodowym jest sprzęt z kategorii pilarek. Na rynku dostępne są różne rodzaje pilarek akumulatorowych, wśród nich piła łańcuchowa i piła szablasta akumulatorowa. Sprawdza się one do prac związanych z cięciem drewna, lecz również świetnie poradzą sobie z innymi materiałami (w szczególności piła szablasta). Piła do żywopłotu sprawi, że modelowanie krzewów stanie się szybkie i przyjemne. Piła akumulatorowa do gałęzi na wysięgniku umożliwi dostęp do wysoko położonych fragmentów drzew. Myśląc w szerszej perspektywie, warto rozważyć zakup zestawu pił np. piła łańcuchowa + pilarka akumulatorowa 18V DEDRA. Zakup zestawu jest zwykle zdecydowanie korzystniejszy cenowo niż osobny zakup jego poszczególnych elementów.

Sprawdzony sprzedawca gwarancją jakości

Kupując sprzęt, a w szczególności elektryczny sprzęt ogrodowy chcemy, by służył on dobrze i jak najdłużej. Dlatego przede wszystkim ważny jest wybór odpowiedniego producenta, a następnie sklepu, który bez zarzutu wykona  usługę, a w razie potrzeby będzie służył pomocą. Strona www.narzedzia24na7.pl oferuje sprzedaż szerokiej oferty sprawdzonych, godnych zaufania elektronarzędzi ogrodniczych. W przypadku wątpliwości i problemów z zakupem istnieje możliwość szybkiego kontaktu telefonicznego, stacjonarnego lub poprzez media społecznościowe. Kupując wartościowe produkty, wybieraj świadomie.