Niepewna ścieżka kariery kierowcy rajdowego

Jak zostać kierowcą rajdowym?

Wszystkim nam marzyło się kiedyś zostać mistrzami świata Formuły 1.

Prędkość, błyszczące samochody, miliony fanów. Takimi nadziejami żyje wiele tysięcy dzieci, młodych kierowców a nawet staruszkowie, którzy co niedziele raz w tygodniu wsiadają za kierownicę. Możemy zwrócić uwagę na fakt, iż wielu utalentowanych sportowców motosportu wykonuje swoją pracę z łatwością.

Odpowiednia dieta, samopoczucie fizyczne i psychiczne nie sprawiają, że są mistrzami w swoich kategoriach. Zaangażowanie, ciężka praca od młodych lat i zacięcie do walki są kolejnymi składnikami, które mają wpływ na wyniki mistrzów.

Dzięki determinacji, która jest podstawą wyjścia do nauki posługiwania się szybkimi maszynami, przypisanymi do wieku i coraz to lepszych umiejętności.

Najwięksi mistrzowie jak słynny M. Schumacher, A. Senna czy ówczesny L. Hamilton mieli kręte i długie drogi zanim stawali na najwyższych stopniach podium na wyścigach królowej motosportu.

Karting dla dzieci

W naszym kraju zaczyna przedzierać się moda na karting dla dzieci. Rodzice coraz bardziej przekonują się do szybkich i małych gokartów, które pędzą po torze. Młodzi rodzice, widzą w tych rozgrywkach potencjał na wiele różnych sposobów dla swoich pociech. Karting dla dzieci wzbudza w nich samych rywalizację, odczucie porażki ale też wyśmienitą zabawę.Dzieci rozwijają też dodatkowe umiejętności i wiedzę. Uczą się budowy całych układów mechanicznych, wykorzystania aerodynamiki czy dobrej trakcji toru. Wykorzystanie ostatniego elementu jest o tyle ważne, iż w przyszłości dzieci, które mają zmysł mistrza będą pokonywać swoich rywali za pomocą bolidu i złego ustawienia na torze swojego przeciwnika.

Musimy pozwalać naszym dzieciom rozwijać każde umiejętności. Nie możemy być pewni czy wśród tych małych sportowców nie ma przyszłych kierowców rajdowych.

Mistrzostwa kartingowe

Dni, miesiące czy może lata powolnych przygotowań i nauki. Teraz czas się zmierzyć w mistrzostwach kartingowych.

Mistrzostwa kartingowe są dobrym sprawdzianem umiejętności dla każdego z nowo przygotowujących się zawodników do osiągnięcia sukcesu. W mistrzostwach może brać udział każdy z nas, który ma już całą szafę pucharów lub ten co dopiero stara się wygrać pierwszy z nich. Dla dzieci jest to wspaniałe przeżycie móc poczuć walkę i adrenalinę na torze tak jak odczuwają to ich mistrzowie. Mistrzostwa odbywają się w podobnych regułach tak samo jak wyścigi Formuły 1 czy niższych kategorii. Jeździmy po torze, obijamy się wraz z przeciwnikami i mamy możliwość odczekania zasady pit-stop w alei serwisowej. Takie mistrzostwa zbliżają nas w odrobinę do świata motosportu i codziennej z nią związanej adrenaliny.

Driverprogram.pl 

Dzięki fundacji Racing Driver Program wiele młodych talentów, może uzyskać szansę w walce ze swoimi rówieśnikami w motosporcie. Jak wszystkim wiadomo, większość sportowców ma za sobą duże firmy czy nazwiska. Fundacja wyszukuje oraz wspiera najlepszych na poziomie kartingu w walce o swoje cele i marzenia.

Czym jest dla nas motosport? Rywalizacją oraz sukcesem jednych i porażką drugich. Dzięki temu programowi driverprogram.pl wspierajmy młodych przyszłych mistrzów świata, aby mogli godnie i bez zbędnego stresu walczyć o tytuły jak równy z równym.