Zadbaj bezpieczeństwo swoich pracowników

Spełnianie podstawowych standardów BHP nie zawsze wystarcza, by zabezpieczyć pracowników przed zagrożeniem. Fabryki i firmy przemysłowe, by zwiększyć poziom bezpieczeństwa zatrudnianych osób, mogą zainwestować w detektory wielogazowe, które na czas ostrzegą przed zagrożeniem.

Bezpieczeństwo w pracy

Wszystkie fabryki i firmy z branży przemysłowej muszą w szczególności uważać na to, by przestrzegać standardów BHP. Czasem to jednak za mało – warto zaopatrzyć się w dodatkowe urządzenia, które pomogą w zapewnieniu bezpieczeństwa pracowników. Takimi urządzeniami są na przykład detektor CO2 czy – jeszcze lepiej – detektor wielogazowy. W przypadku tego drugiego możliwa jest kompleksowa ochrona, dzięki czemu w razie pojawienia się niebezpieczeństwa pracownicy będą mogli na czas opuścić miejsce pracy. Warto pamiętać, że przekroczenie poziomu stężenia niektórych gazów w pomieszczeniu może doprowadzić do poważnych konsekwencji dla osób, które tam przebywają. Utrata przytomności i brak odpowiedniej reakcji innych ludzi może w konsekwencji skończyć się nawet śmiercią pracownika (zwłaszcza w sytuacji, w której doszło do uwolnienia się tlenku węgla).

Na co zwracać uwagę przy zakupie detektora?

Najlepiej, żeby detektor był wielogazowy, a tym samym – wielofunkcyjny. Powinien ostrzegać nie tylko przed zagrożeniami wynikającymi z ulatniania się toksycznych i łatwopalnych gazów, ale także powinien alarmować o nadmiarze lub braku tlenu w powietrzu. Najlepiej, jeśli jest również stosunkowo łatwy w obsłudze (czyli np. żeby zawierał jak najmniej przycisków, tak, by nie wprowadzać w błąd użytkownika) i gotowy do pracy zaraz po włączeniu. Świetnie, jeśli czujnik jest wyposażony w dodatkowe opcje, np. pomiar online drogą radiową czy Bluetooth, który umożliwi natychmiastowe przesłanie wyników do bazy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *