Zadbaj bezpieczeństwo swoich pracowników

Spełnianie podstawowych standardów BHP nie zawsze wystarcza, by zabezpieczyć pracowników przed zagrożeniem. Fabryki i firmy przemysłowe, by zwiększyć poziom bezpieczeństwa zatrudnianych osób, mogą zainwestować w detektory wielogazowe, które na czas ostrzegą przed zagrożeniem.

Bezpieczeństwo w pracy

Wszystkie fabryki i firmy z branży przemysłowej muszą w szczególności uważać na to, by przestrzegać standardów BHP. Czasem to jednak za mało – warto zaopatrzyć się w dodatkowe urządzenia, które pomogą w zapewnieniu bezpieczeństwa pracowników. Takimi urządzeniami są na przykład detektor CO2 czy – jeszcze lepiej – detektor wielogazowy. W przypadku tego drugiego możliwa jest kompleksowa ochrona, dzięki czemu w razie pojawienia się niebezpieczeństwa pracownicy będą mogli na czas opuścić miejsce pracy. Warto pamiętać, że przekroczenie poziomu stężenia niektórych gazów w pomieszczeniu może doprowadzić do poważnych konsekwencji dla osób, które tam przebywają. Utrata przytomności i brak odpowiedniej reakcji innych ludzi może w konsekwencji skończyć się nawet śmiercią pracownika (zwłaszcza w sytuacji, w której doszło do uwolnienia się tlenku węgla).

Na co zwracać uwagę przy zakupie detektora?

Najlepiej, żeby detektor był wielogazowy, a tym samym – wielofunkcyjny. Powinien ostrzegać nie tylko przed zagrożeniami wynikającymi z ulatniania się toksycznych i łatwopalnych gazów, ale także powinien alarmować o nadmiarze lub braku tlenu w powietrzu. Najlepiej, jeśli jest również stosunkowo łatwy w obsłudze (czyli np. żeby zawierał jak najmniej przycisków, tak, by nie wprowadzać w błąd użytkownika) i gotowy do pracy zaraz po włączeniu. Świetnie, jeśli czujnik jest wyposażony w dodatkowe opcje, np. pomiar online drogą radiową czy Bluetooth, który umożliwi natychmiastowe przesłanie wyników do bazy.